Ameliyathaneler ve elektrostatik kontrol gerektiren mekanlar için eşsiz Tarkett çözümü : Tam iletken ( kondaktif ) pvc zemin kaplamaları, pvc duvar kaplamaları ve aksesuarlar dahil hepsi bir arada bir sistemdir.

Zemin kaplamasının özellikleri ;

Statik yüklemeyi boşaltır

Düz ve su geçirmez yüzey

Minimum ek yeri

Kolay temizlik

Lekelere ve kimyasallara karşı yüksek direnç sağlar.

Tarkett duvar kaplaması Darbelere dayanımı yüksek, esnek ve pürüzsüz pvc duvar kaplamasıdır. ( 2 mm )

Ic Toro SC, Karbon tabanlı, tam iletken ( kondaktif ) pvc zemin kaplamasıdır. ( 2mm) Çok düşük elektrik direnci (R<10 ( 2m eninde rulolar. )

Uygulama Ruloların birleştirilmesi ; Malzemenin tam iletkenliğinden emin olmak için, enine bağlantı ( kaynak) yerlerinin altına uzunlamasına 100 cm lik bir bakır şerit yerleştirilir. Sadece bakır şeridin üztüne S1 mala tarağı yardımıyla kondaktif yapıştırıcı sürülmelidir.

Topraklama: Ruloların alrından enlemesine odanın kısa kenarından yaklaşık 20cm uzaklıkta bir şerit yerleştirilir. Odanın uzunluğu 20 metreden büyük ise, her 20 metrede bir, odanın kısa kenarı boyunca bakır şerit yerkeştirme işlemi tekrarlanır.  İletkenliği sağlamak için, bakır şerit üzerine s1 mala tarağı yardımıyla kondaktif yapıştırıcı sürün. Bakır şerit daha sonra topraklama hattına bağlanır. Mükemmel hijyen elde etmek için duvar ve zemin kaplaması için kaynak uygulaması yapılmalıdır. Kontakt yapıştırıcı kullanarak 10 cm duvara dönüş yapılmalıdır.