Tarkett Pvc zemin kaplama larının en büyük avantajı hafif olmasıdır. Ortalama ağırlığı M2 başına 3 kg’dır. Bu sayede yeni inşaatlarda daha az ön uygulamaya gerek duyulur. Eğer yeni binaya ugulama yapılacak ise tek ihtiyacımız Düz, pürüzsüz, kuru, sert bir zemindir. Düzgün olmayan zeminlerde düzeltme işlemini tesviye şapı kullanarak yapabiliriz.

Tarkett tarafından her geçen gün geliştirilen PUR yüzey koruma teknolojisi sayeninde Pvc yer kaplama sının yüzeyinde ekstra cila ve benzeri uygulamaları gereksiz kılmaktadır.  Projeniz de en uygun çözümü seçmemizi sağlayacak karo ve rulo ebatlı malzemeler ile işimiz daha kolay. Kaynak kordonları ruloları birleştirmek için tasarlanmıştır. Bunun dışında dekorasyon amaçlıda kullanılabilinir.

Birleşim yerleri sıcak kaynak çekilerek birleştirilir. Sıcak kaynakla düz su geçirimsiz bir zemin elde etmiş oluruz. En üst seviye hijyen ve nem koruması için sıcak kaynak uygulamasını öneriyoruz.

Pvc zemin kaplaması malzemelerinin diğer bir avantajlı hafif olması ve kolay şekil almasıdır. Bu sayede merdivenlere ve duvarlara daha kolay uygulanmasıdır. Bu işlem genellikle duşlarda hasta odalarında duş teknesi olmadan pvc zeminin üzerinde direk olarak duş alabiliriz. Süpürgelik pvc zemin kaplamasının kendisinden yapılır böylece kesin dönüşlerde ve köşelerde kir birikmez. Bütün birleşim yerleri sıcak kaynak olduğundan bütün odayı suyla doldursakda hiç bir sızıntı olmaz. Tarkett duvar kaplama seri ile birleşerek köşelerde ve duvarlarda her zaman hijyenik bir ortam oluşturmaktadır.

PVC ZEMİN KAPLAMA SONRASI İLK TEMİZLİK