Ofis, konut odalarınızda ki yer zemin döşemeleri için birçok alternatifiniz var.  Seramik, Fayans, Laminant parke, Pvc,  mermer yada ahşap.  Seçiminizi öncelikle zevkinize ve bütçenize göre yapmalısınız.  Ancak kalite ve fiyat araştırması yapmalı ve en önemlisi iyi bir  firma ile yapılmasını sağlamalısınız.

Zeminin şapının düzgün atıldığına ve zemin döşemelerinin dengeli olarak döşendiğini kontrol etmelisiniz. Bunu su terazisi ile kontrol edebilir ya da ettirebilirsiniz. Zemin döşemeleri ile süpürgelikler arasındaki desen ve dizayn uyumuna dikkat etmelisiniz.

Ayrıca seramik, fayans ve mermerde kullanılan dolgu derzinin rengi görüntü açısında önemlidir ve fazlalıklarının dikkatli ve iyi temizlenmesi gerekmektedir.

Pvc yer döşemelerinde zeminin şapının düzgün atılması ve zeminin cam gibi temiz olmasına özen göstermelisiniz. Pvc zemin kaplamalarının düz olarak döşenmesi kaynaklarının tam eşit olarak atıldığını kontrol etmelisiniz. Pvc zemin döşemeleri ile süpürgelikleri tam olarak düz ve desen, dizayn uyumuna dikkat etmelisiniz.