2013 ‘te duvar kağıtları ve Zemin kaplamalarında ilhamı doğadan alan tasarımcılar doğal dokularla çalışıyor. Patine görünümlü duvarlar, doğal yollarla eskimiş antik görünümler, taş dokusunda yüzeyler, deri görünümleri, hasır ve mantar kaplamalar en çok karşımıza çıkan dokular olacak. Ayrıca son teknoloji üretim yöntemleri ile tasarlanan üç boyutlu desenlere sahip, ortamdaki sesi belli bir oranda emen akustik özellikli duvar kaplamaları ve pvc zemin döşemeleri yüzde 100 tekstil yüzeyi leke tutmaz özellikte duvar kağıtları mekanlarda çağdaş bir lüks etkisi yaratıyor olacak.

Duvar kağıdını nereye, nasıl uygulamalı? Tek bir duvar yüzeyiyle harikalar yaratmak istiyorsanız…
* Koyu renk bir duvar kağıdı küçük bir mekanda etkili bir odak noktası yaratmak istediğinizde tek bir duvar yüzeyine uygulanabilir.
* Oturma odası ya da yemek odasında eğer niş, şömine gibi mimari detaylar yer alıyorsa bu alanlar duvar kağıdıyla kaplanabilir.
* Yatak odasında sadece yatak başını duvar kağıdıyla kaplayarak mekana çok farklı bir hava katabilirsiniz.
* Dokulu duvar kağıtları bir duvarda kullanıldıklarında mekanda derinlik yaratmanızı sağlar.

Duvar kağıtlarını uygulamadan önce dikkat edilmesi gereken konu mekanın büyüklüğü, odanın aldığı ışık miktarı ve duvar kağıdınızın ton ve deseneleri.
Suya dayanıklı vinil duvar kağıtları ıslak zeminli mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Banyonuzu vinil esaslı duvar kağıtlaryla rahatlıkla dekore edebilirsiniz.